زمان جاری : دوشنبه 17 بهمن 1401 - 7:16 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام مهمان گرامي؛
مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد


آیا میدانید؟ ایا میدانید :

به انجمن کنکور کارشناسی ارشد برق خوش آمدید!
تعداد بازدید 12
نویسنده پیام
masi120 آفلاینارسال‌ها : 27
عضویت: 10 /8 /1400
محل زندگی: 210021
شناسه یاهو: asow_fm
کار در کویت 2022، بهترین روش های کاریابی در کویت
اقتصاد و نرخ بیکاری در کویت
کشور کویت نهمین کشور ثروتمند جهان و دومین کشور ثروتمند حوزه خلیج فارس می باشد. لازم به ذکر است این کشور دارای اقتصاد پیشرفته و قدرتمند بوده و نفت و گاز به سراسر جهان صادر می کند. بهتر است بدانید از سال 2003 تا کنون ارزش پول این کشور تغییری نکرده و این موضوع نشان دهنده اقتصاد با ثبات و توسعه یافته کشور کویت می باشد. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و طبق آخرین آمار بدست آمده میزان نرخ بیکاری کمتر از 3 درصد میباشد. با توجه به نمودار زیر هر چه عدد نرخ بیکاری کمتر باشد یعنی موقعیت شغلی در این کشور برای افراد فراهم بوده و افراد بیکار در این کشور کمتر مشاهده می شود.
شرایط کار در کویت
مهاجرت کاری به کویت جزو پرمتقاضی ترین و بهترین روش مهاجرت برای متقاضیان می باشد. ارزش بالای پول این کشور(دینار) و میزان درآمد بالا باعث شده افراد به کار ساده و آسان در این کشور قانع شوند و اکثر افراد به دنبال شرایط استخدام کارگر ساده در کویت می باشند.با یافتن شغل، ابتدا اقامت کاری یکساله یا چند ساله با توجه به قرارداد کاریتان دریافت می کنید. در صورت کار در کویت و اتمام مدت اعتبار اقامت، میتوانید جهت تمدید اقامت کاری خود اقدام نمایید. شرایط کار در کویت به شرح زیر است:شما باید از سوی کارفرمایان این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نمایید. ( کارفرما باید شهروند یا تبعه کشور کویت باشند)شما جهت کار در کویت به مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و سابقه کاری به مدت 8 الی 12 سال نیاز دارید.کارمندان و کارگران این کشور باید به مدت 40 الی 48 ساعت در هفته مشغول به کار باشند.در صورتیکه بیش از 48 ساعت مشغول به کار باشید، اضافه کاری برای شما حساب می گردد.بعد از دریافت پیشنهاد شغلی و مجوز کار میتوانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت کنید.در این کشور نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد شخصی نمی باشد؛ به عبارت دیگر مالیات بر درآمد افراد صفر است.
قوانین کار و مرخصی در کویت
بهتر است بدانید برخی از کشورهای عربی اعم از عمان، امارات، بحرین، قطر و عربستان سعودی بدون نیاز به ویزا و مجوز کار میتوانند در این کشور مشغول به کار شوند. سایر کشورها اعم از آمریکا، کانادا، اتحادیه اروپا با اخذ پیشنهاد شغلی و مجوز کار در کویت میتوانند در این کشور مشغول به کار شوند. دریافت مرخصی در این کشور از قوانین و شرایط خاصی پیروی می کند که به شرح زیر است: تمامی کارمندان و کارگران این کشور حق استفاده از مرخصی قانونی در ماه را دارند.کارگران این کشور از مرخصی 30 روزه در سال با حقوق بهره مند هستند.
در مدت زمان بیماری، به هیچ عنوان حقوق کارمندان و کارگران قطع نخواهد شد.کارگر با سابقه کار دو سال میتواند تقاضای مرخصی با حقوق برای حج کند.در صورت فوت اقوام نزدیک امکان اخذ مرخصی 3 روزه با حقوق برای وجود دارد.اگر همسر بانوان شاغل فوت شوند، بانوان میتوانند به مدت 4 ماه و 10 روز مرخصی همراه با حقوق دریافت نمایند.تمامی بانوان شاغل از مرخصی 30 روزه با حقوق قبل از زایمان و از مرخصی 46 روزه با حقوق بعد از زایمان برخوردارند.توجه: در صوتیکه مدیر، تقاضای کار از کارمندان را در ایام تعطیل داشته باشد؛ کارفرما می بایست 2 برابر دستمزد به عنوان پاداش به کارگر پرداخت نموده و به مدت 1 روز مرخصی با حقوق به او دهد.
مدارک مورد نیاز
بعد از کسب اطلاعات در مورد قوانین و شرایط کار، حال متقاضیان جهت کار در کویت باید مدارک ذکر شده در زیر را جمع آوری کنند و به اداره مهاجرت کویت ارائه دهند. دو معیار مهم جهت کار در کویت اخذ پیشنهاد شغلی و گواهی عدم سوء پیشینه می باشد. پاسپورت معتبر (حداقل 2 سال اعتبار)شناسنامه و کارت ملیتکمیل فرم درخواست ویزاعکس پاسپورتیمدارک تحصیلیمدرک زباندریافت پیشنهاد شغلیگواهی عدم سوء پیشینهارائه گواهی تمکن مالیارائه آدرس محل سکونتگواهی سلامت + آزمایش HIVرسید پرداخت هزینه های اخذ ویزا

مزایای کار در کویت
شما با اخذ ویزای کار کویت و اقامت در این کشور از امکانات و مزایای زیادی برخوردار می شوید. مزایای کار در کویت به شرح زیر است: عدم پرداخت مالیاتبهره مندی از بیمه درمانیهزینه زندگی پایین و مقرون به صرفهبهره مندی از درآمد ماهیانه بالابهره مندی از حمل و نقل راحتبرخورداری از سیستم آموزشی با کیفیتبرخورداری از موقعیت های شغلی فراوان

میزان درآمد کار در کویت
یکی از مسائل مهم و مورد توجه متقاضیان کار، میزان درآمد ماهیانه مشاغل در این کشور می باشد. همانطور که در بالا ذکر کردیم به دلیل ارزش پول، تورم پایین و اقتصاد پیشرفته این کشور، میزان حقوق و درآمد کارکنان بالا می باشد. بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده در سال 2020، میزان درآمد سالانه افراد تقریبا 15,200 دینار بوده است.
لازم به ذکر است میزان حقوق هر کارمند یا کارگر در این کشور با توجه به میزان استعداد، مهارت و تجربه، مدرک تحصیلی، سن، سابقه کار متفاوت می باشد. متوسط حقوق ماهیانه: 1320 دینارکمترین میزان حقوق ماهیانه 320 دیناربیشترین میزان حقوق 5640 دیناربه طور میانگین میزان درآمد برخی از مشاغل به شرح زیر است: شغل میزان درآمد ماهیانه (دینار)نظافتچی 137 الی 302مسئول اطلاعات هتل 149 الی 319کارگر ساده 184 الی 349مهماندار 212 الی 378کارگر ساختمان 300مدیر بازاریابی 1660مدیر تولید 1720مدیر ارتباطات 2020مدیر اجرایی 2080مدیر فروش 2260پزشک زنان 3120پزشک 3650روانشناس بالینی 3880اورولوژی 4730توجه 1: هرچه سابقه کاری کارکنان بیشتر باشد در نتیجه میزان حقوق و پاداش دریافتی افراد بیشتر خواهد شد.توجه 2: لازم به ذکر است در صورت پایان قرارداد کاری، کارمندان علاوه بر حقوق ماهانه مبلغی به عنوان پاداش و تشکر دریافت می کنند.
مشاغل مورد نیاز کویت 2022
موقعیت شغلی در این کشور برای اکثر افراد فراهم شده و هر سال دولت این کشور بر اساس نیاز کارفرمایان لیست مشاغل مورد نیاز را ارائه میدهد. در صورتیکه حرفه و تخصص شما در لیست مشاغل نباشد، یافتن کار بسیار سخت و دشوار می شود. لازم به ذکر است مشاغل فنی در این کشور به نیروی کار بیشتری نیاز دارند.مهندس برق و مهندس نفت دو شغل پردرآمد در این کشور به حساب می آید.

انواع روش های کاریابی در کویت
لازم به ذکر است بدون دعوتنامه شانسی برای اخذ ویزای کار کویت و اقامت در این کشور ندارید. پس جهت یافتن کار در کویت ابتدا باید پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان کویتی دریافت کنید. شما از روشهای مختلفی میتوانید کار متناسب با شرایط خود را بیابید. با مراجعه به سایت های کاریابی، شغل متناسب با حرفه و مهارت تان را بیابید.میتوانید از طریق اقوامتان که در این کشور سکونت دارند شغل خود را بیابید.

معرفی سایت و موسسات کاریابی
شما عزیزان جهت کار در کویت باید از طریق منابع معتبر مانند سایت ها و موسسات کاریابی و ارسال رزومه کاری شغل متناسب با شرایط خود را بیابید. سایت ها و موسسات کاریابی در این کشور به شرح زیر است:kuwaitvacancy.combayt.com kuwait.tanqeeb.comkw.indeed.comgulftalent.com

شرایط اخذ تابعیت و اقامت کویت
لازم به ذکر است اعطای اقامت دائم و تابعیت از سوی کشورهای عربی مانند کویت بسیار سخت و ضعیف می باشد. جهت اخذ اقامت و تابعیت این کشور تسلط به زبان عربی و داشتن خانواده مسلمان بسیار مهم است. بهتر است بدانید مدت اعتبار مجوز کار در کویت به مدت قرارداد کاری متقاضیان بستگی دارد.شما بعد از گذشت 5 سال زندگی و کار در کویت می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید حداقل باید به مدت 10 سال در این کشور مشغول به کار باشید تا موفق به اخذ تابعیت شوید.

منبع: https://mohajermag.ir

پنجشنبه 15 اردیبهشت 1401 - 21:58
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | کار در کویت 2022، بهترین روش های کاریابی در کویت | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS